Pielęgnacja trawników

Pielęgnacja trawników w ogrodach i przestrzeni miejskiej

Aby zachować ładny wygląd trawnika, konieczna jest jego systematyczna pielęgnacja. Tylko właściwa troska sprawi, że będzie efektownie się prezentował i stanowił prawdziwą ozdobę ogrodu. Niestety czasy w jakich żyjemy sprawiają, że mamy nadmiar obowiązków, a jeśli dysponujemy wolną chwilą, chcemy spędzić ją z rodziną, zamiast wykonywać kolejne prace. Na szczęście w razie potrzeby można skorzystać z naszych usług ogrodniczych. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawników należy:

Nawadnianie trawnika

Koszenie trawnika

Nawożenie trawnika

Odchwaszczanie trawnika

Podlewanie to żmudna czynność, pochłaniająca dużo czasu i energii. Jednakże w chwili obecnej można sobie to zadanie znacznie ułatwić, decydując się na system automatycznego nawadniania. Nasza firma zajmuje się montażem tychże systemów, dopasowując rodzaj do indywidualnych potrzeb. Wszelkie parametry dotyczące częstotliwości podlewania czy zużycia wody, Klient może samodzielnie zaprogramować. To rozwiązanie pozwala na duży komfort.

Uslugi Ogrodnicze Szczecin Warszewo 0009
Uslugi Ogrodnicze Zielinski 0001
Uslugi Ogrodnicze Zielinski 0002
Uslugi Ogrodnicze Zielinski 0006

Kolejnym, jakże istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest koszenie trawnika. Jeśli nie dysponujesz kosiarką lub nie masz na to zajęcie czasu, skorzystaj z naszych usług. Zajmiemy się nie tylko dokładnym skoszeniem zarosłego trawnika, ale także zbierzemy i wywieziemy skoszoną trawę, co jest ważne z tego względu, iż zalegające odpady zielone utrudniałby wzrost młodym pędom. Problem z koszeniem może pojawić się przy dużych powierzchniach, ale dla nas nie ma znaczenia jaki wielki obszar mamy do pielęgnacji. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, dzięki któremu szybko uporamy się z każdym zleceniem.

Nawożenie jako element pielęgnacji trawników w Szczecinie

Do zabiegów pielęgnacyjnych należy również nawożenie trawników. Trzeba pamiętać, że im bardziej wzmożone jest użytkowanie trawnika, tym częściej należy go użyźniać. Co istotne czynność tę należy wykonywać po skoszeniu i zgrabieniu trawy. Ważne jest także równomierne rozłożenie nawozu, co pozwoli na regularny wzrost trawy. Nawóz trzeba także dobrać do rodzaju gleby, co pozwoli uzyskać optymalne efekty, dlatego i w tym przypadku warto zdać się na naszą wiedzę i doświadczenie.

Aby trawnik pięknie się prezentował, konieczne jest także regularne odchwaszczanie. Co prawda systematyczne koszenie sprawia, że większość roślin ginie bezpowrotnie, ale są też chwasty nieustępliwe, które uparcie odrastają. Dlatego trzeba poświęcić czas na oczyszczanie trawnika z niepożądanego zielska. I tutaj można liczyć na naszych ogrodników. Jeśli chcesz aby Twój trawnik był idealnie gładki i cieszył oko bujną i soczystą trawą, skontaktuj się z nami i skorzystaj z usług. Zapewniamy korzystne warunki współpracy, fachowe doradztwo i miłą atmosferę. Zapraszamy serdecznie!

Usługi Ogrodnicze Zbigniew Zieliński
25 lat na rynku szczecińskim

Wszelkie prace ogrodowe w przestrzeni miejskiej i ogródkach przydomowych Szczecin i okolice

Motorówki Szczecin

  • Usługi Ogrodnicze Zieliński
  • ul. Rydla 33/36, 70-783 Szczecin
  • tel. 602 477 029, 500 288 722
  • e-mail: uslugiogrodnicze@op.pl