Zakładanie trawników

Zakładanie trawników z siewu - Szczecin i okolice

Trawnik to nieodzowna część każdego ogrodu, odpowiednio zadbany stanowi piękną ozdobę. Eliminuje kurz i  jest doskonałym miejscem do relaksu lub aktywnego wypoczynku. Trzeba wiedzieć, że przed założeniem trawnika, konieczne jest właściwe przygotowanie podłoża. Kompleksowe podejście do tematu, sprawi, że będzie estetycznie wyglądał, a jego późniejsza pielęgnacja nie sprawi kłopotu.

Uslugi Ogrodnicze Szczecin Arkonka 0032
Uslugi Ogrodnicze Szczecin Gryfino 0008
Uslugi Ogrodnicze Szczecin Warszewo 0002
Uslugi Ogrodnicze Szczecin Warszewo 0019

Nasza firma świadcząca usługi ogrodnicze posiada wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu jakość usług jest na wysokim poziomie. Aby praca w ogrodzie przebiegała sprawnie, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który wpłynie na efektywność robót. Działamy w branży od 1998 roku i z biegiem lat, pracowaliśmy nad rozwojem firmy, wyposażając ją co raz to nowe sprzęty i narzędzia. Na dzień dzisiejszy możemy podjąć się realizacji zleceń zarówno w przydomowych ogródkach, jak i w przestrzeni miejskiej.

Przygotowanie terenu przed zakładaniem trawników

Jak już zostało wspomniane założenie trawnika związane jest z uprzednim przygotowaniem terenu. Zaprocentuje to w późniejszym czasie, soczystą trawą, która będzie piękną wizytówka ogrodu. Do zadań przygotowawczych należy:

Usunięcie kamieni, resztek korzeni, chwastów i wszelkich nieczystości

Przekopanie ziemi dla uzyskania luźnej struktury

Po przekopaniu gleby mogą uwidocznić się ukryte wcześniej resztki, które też należy usunąć.

Sprawdzenie czy chwasty zostały całkowicie wyeliminowane

Jest to istotne, bo w chwili wyrośnięcia trawy ich likwidacja może być utrudniona. Zastosowanie środków chwastobójczych zniszczy trawę.

Założenie systemu drenażowego

Wyrównanie podłoża, które pozwoli na uzyskanie lepszego efektu wizualnego

Ponadto idealnie równy trawnik jest łatwiejszy w pielęgnacji.

Nawożenie, poprzedzone sprawdzeniem rodzaju gleby i dopasowanie środka do jej kwasowości

Położenie obrzeża trawnikowego

Jego zadaniem jest uformowanie regularnego kształtu, ponadto przy styczność z rabatami kwiatowymi, zapobieganie zarastaniu ich trawą.

Dopiero na tak przygotowanej ziemi, rozpoczniemy siew. Optymalny czas na założenie trawnika to okres wiosenno-letni, dwa tygodnie po dokonaniu nawożenia. Odmian nasion jest wiele, a ich dobór jest uzależniony od przeznaczenia trawnika. W zależności od tego czy będzie służył jedynie jako dekoracja, czy ma być trawnikiem użytkowym,  należy wybrać inną mieszankę nasion. Chętnie służymy doradztwem w tej kwestii.

Jeśli zawód wykonywany jest również pasją, to efekty pracy są znacznie lepsze, tak właśnie jest w naszym przypadku, o czym przekonało się szerokie grono dotychczasowych klientów. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu lub zarządzasz terenem, na którym chcesz zasiać trawnik, skontaktuj się z nami. Odpowiednio przygotujemy podłoże, dobierzemy właściwą mieszankę nasion, co przyniesie najlepsze rezultaty. W ofercie znajduje się także pielęgnacja zieleni, więc polecamy się do usług.

Usługi Ogrodnicze Zbigniew Zieliński
25 lat na rynku szczecińskim

Wszelkie prace ogrodowe w przestrzeni miejskiej i ogródkach przydomowych Szczecin i okolice

Motorówki Szczecin

  • Usługi Ogrodnicze Zieliński
  • ul. Rydla 33/36, 70-783 Szczecin
  • tel. 602 477 029, 500 288 722
  • e-mail: uslugiogrodnicze@op.pl